Nutiklassi algajate huviringi 2023/2024 registreerimine avatakse augusti viimasel nädalal! 🙂 Varem on võimalik registreerida ootenimekirja info@nutiklass.ee.

Scratch – visuaalne ja lapsesõbralik programmeerimiskeel, mis teeb esmatutvuse programmeerimise maailmaga lihtsaks ja lõbusaks.

Python – lihtne ja võimas tekstiline programmeerimiskeel, mida peetakse ĂĽheks parimaks keeleks algajatele. Lapsed vanuses 14+ tutvuvad esimesel poolaastal Pythoniga, teisel poolaastal loovad Pythoni abil lihtsamaid kolmedimensionaalseid ehitisi Minecraft Pi`s.

Programmeerimise huviringis saadakse teada, mis on arvuti sees, kuidas arvuti töötab ja kuidas saab arvutile käsklusi anda.

Visuaalses programmeerimiskeeles Scratch loovad lapsed ISE arvutimänge, animatsioone, viktoriine ja lugusid. 

Animatsioonide ja mängude loomise käigus omandatakse programmeerimise algtõed.

Programmide kirjutamise käigus saab selgeks sõnavara (riistvara, tarkvara, programm, algoritm, piksel, tsükkel, tingimuslause jne).

Katsetades omandatakse lihtsalt ja huvitavalt  teadmised matemaatikast.

Õpitakse keerulisi ülesandeid väikesteks osadeks jagama, et neid oleks kergem kirja panna.

Saadakse teadmised ja kogemused, kuidas vältida arvuti ja nutiseadmete kasutamisega kaasnevaid lihaspingeid (erinevad harjutused silmadele, kätele, õlavöötmele ja seljale).

Huviringi juhendamine põhineb positiivsel suhtlemisel. Lastele esitatakse väljakutseid, neid tunnustatakse ja toetatakse.

Ringis osalemine ei eelda varasemat kokkupuudet arvutitega.